چاپ لارج فرمت (Large Format) یا اصطلاحاً چاپ عریض به دستگاه‌های چاپ با عرض بیش از ۱۰۰ سانتی‌متر اطلاق می‌شود که معمولاً با سیستم جوهرافشان عمل می‌کنند. دستگاه‌های چاپ پلات و بنر، هر دو در دسته چاپ عریض قرار دارند. و چاپ تصاویر با عرض بالا بوسیله این دو دستگاه امکان‌پذیر است.
همچنین لازم به ذکر است که در صنعت چاپ دیجیتال دستگاه چاپ پلات در دسته‌بندی دستگاه چاپی فضای داخلی (Indoor) قرار می‌گیرند این نوع چاپ همانطور که از نامش پیداست جهت چاپ پوسترها، استند‌های اطلاع‌رسانی، نمایشگاه‌ها و … در ابعاد آزاد تا عرض ۱۵۰ سانتیمتر و طول نامحدود(بسته به رول‌های استاندارد جنس) برای استفاده در مکان‌هایی که به طور کلی فاصله دید کمی وجود دارد بکار می‌رود. از این روش چاپ برای تولید پوسترهای آموزشی و تبلیغاتی حتی در تیراژ یک نسخه و با سرعت بالا استفاده می‌شود. این سیستم قابلیت چاپ بر روی انواع کاغذ شامل انواع کوتد، فتوگلاسه، ترانسپارنت، بوم، کنواس و… را دارد. معمولاً جهت محافظت و ماندگاری بیشتر و همچنین استفاده در استندهای نمایشگاهی پوسترهای چاپ شده لمینت می‌شوند.

دستگاه چاپ بنر و فلکس در دسته‌بندی دستگاه چاپی فضای خارجی (Outdoor)قرار دارند.

کانون آگهی و تبلیغات پرتوگستر مجهز به دستگاه هاي پيشرفته چاپ عریض (Mimaki ژاپن) و کادري مجرب آماده همکاري با کليه کارخانجات ، برندها ، شرکت ها و موسسات با بهترين کيفيت و مناسب ترين قيمت مي باشد.

چاپ عريض شامل چاپ بنر، فلکسي، مش، سوليت، لمپوست، استيکر و وينيل

همچنین طرف قرارداد با چاپ افست که بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.

چاپ افست شامل پاکت، فاکتور، کارت ويزيت، تراکت، ست اداري، کاتالوگ، سربرگ، ليبل و جلد سي دي

چاپ مستقيم بر روي اجسام شامل ارائه انواع خدمات چاپ روي سنگ، شيشه، کاشي و سراميک، پلکسي، پارچه، چوب و فلز